Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

На Рівненщині упереджено незаконний обмолот та крадіжку зернових культур

опубліковано 15 вересня 2021 о 14:01

Головне управління ДПС у Рівненській області на постійній основі здійснює заходи щодо погашення податкового боргу платників податків, що має велике суспільне значення.

Цього тижня завдяки спільним діям  працівників ГУ ДПС у Рівненській області, ГУ Національної поліції в Рівненській області, Управління СБ України в Рівненській області за процесуальним керівництвом прокуратури упереджено незаконний обмолот та крадіжку зернових культур.

Так, фахівцями податкової служби області було встановлено факт  обмолоту  посівів зернових у вигляді сої, що є предметом податкової застави державного підприємства, яке здійснює діяльність поблизу обласного центру, та, ймовірно, з метою подальшої  її реалізації. Працівниками податкової служби області спільно з силовими структурами було упереджено крадіжку даного врожаю.

Дане державне підприємство систематично упродовж року не сплачувало суми грошового зобов’язання у строки, передбачені Податковим кодексом України, та має податковий борг більше 1,2 мільйона гривень. Зокрема, лише єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування підприємство заборгувало понад 500 тисяч гривень. У зв’язку з виникненням права податкової застави, податковий орган здійснив опис майна, яке можна використати як джерело погашення податкового боргу, а саме описав посіви зернових під майбутній урожай на площах сільськогосподарських угідь, що перебувають у постійному користуванні державного підприємства, оформив його актом опису та здійснив реєстрацію обтяжень в Реєстрах рухомого та нерухомого майна.

Відповідно до ст. 92 Податкового кодексу України платник податків зберігає право користуватися майном, що перебуває у податковій заставі, з урахуванням обмежень, передбачених цією статтею, та може реалізовувати його лише за згодою контролюючого органу, замінивши його на інше ліквідне майно такої або більшої вартості. Тож, у разі, якщо платник вирішив відчужити дане майно, він був зобов’язаний звернутись до органів ДПС за отриманням згоди контролюючого органу на таке відчуження з подальшим спрямуванням коштів на погашення податкового боргу та заборгованості з єдиного внеску.

Відкрито кримінальне провадження, розпочато досудове розслідування.

Звертаємо увагу платників податків, які мають податковий борг та майно яких перебуває у податковій заставі, що розпорядження таким майном без дозволу податкового органу є незаконним та є карним діянням.