Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

"Гаряча лінія" щодо застосування РРО та новацій в податковому законодавстві у 2022 році

опубліковано 31 січня 2022 о 09:35

Про основні аспекти застосування реєстраторів розрахункових операцій та новації в податковому законодавстві йшлося під час телефонного зв’язку «гаряча лінія» для платників податків, який відбувся у Головному управлінні ДПС у Рівненській області. На запитання додзвонювачів відповідала заступник начальника  податкової служби області Зоя Хоній

Найактуальніші запитання, які цікавили платників податків.

Хто із платників єдиного податку зобов’язаний застосовувати РРО/ПРРО у 2022 році?

З 1 січня 2022 року є обов'язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки (незалежно від отриманого доходу за попередній рік).

Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій або ПРРО не мають застосовувати платники єдиного податку першої групи.

Кому потрібно вести облік товарних запасів?

Обов’язок вести облік товарних запасів виникає  у підприємців на загальній системі оподаткування та здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, спрощенців на 3 групі – платників ПДВ та спрощенців, незалежно від групи, у разі якщо вони здійснюють реалізацію складної побутової техніки, реалізацію лікарських засобів, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів та каміння.

Які юридичні наслідки неподання одноразової (спеціальної) декларації тими особами, хто має на це право?

Одноразове (спеціальне) декларування, передбачене підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, є добровільним.

Разом з тим, якщо особа, яка має право на одноразове (спеціальне) декларування не скористується ним (тобто не подасть декларацію), така особа буде вважатися такою, що повідомила контролюючий орган про те, що станом на 31 серпня 2022 року (дату завершення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування):
- у власності такої фізичної особи відсутні активи, одержані (набуті) за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до податкового законодавства на момент нарахування (отримання) таких доходів, та/або
- про те, що склад та обсяг таких активів (тобто активів, одержаних (набутих) за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до податкового законодавства на момент нарахування (отримання) таких доходів) у власності такої фізичної особи перебуває в межах, зазначених у п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.

Пунктом 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ визначено склад та обсяг активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання Декларації вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства.

 

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX