Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Суб’єкт господарювання може самостійно обрати для використання РРО або програмний РРО

опубліковано 22 лютого 2022 о 11:28

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує суб’єктам господарювання, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої,  третьої та четвертої груп згідно з вимогами Податкового кодексу України зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

Суб’єкт господарювання може самостійно обрати для використання РРО або програмний РРО. Крім того, законодавчо не передбачено обмежень на використання поряд з РРО також і програмного РРО.

Разом з тим інформуємо, що реєстрація РРО діє до дати скасування реєстрації РРО, що відбувається у випадках, коли, зокрема, суб’єкт господарювання у зв’язку із застосовуванням програмного РРО вирішив відмовитись від застосування РРО, строк служби якого не закінчився. Це передбачено пунктом 1 глави 4 розділу II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій».

Якщо суб’єкт господарювання, який вже працює з РРО, приймає рішення замість РРО використовувати програмний РРО, то при переході на програмний РРО реєстрація апаратного РРО скасовується.

Детальніше про РРО – в ЗІР (https://zir.tax.gov.ua/main/bz/search/?src=ques) , категорія 109.

 

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу "InfoTAX"