Як повідомили у Головному управлінні ДПС у Рівненській області, за перше півріччя 2022 року за право оптової, роздрібної торгівлі та зберігання підакцизних товарів суб’єкти господарювання сплатили 10 млн 645 тис грн плати за ліцензії.
Зокрема, в області сплачено 1,1 мільйона за отримані ліцензії на оптову торгівлю алкоголем і тютюном, понад 8,5 мільйона отримали громади від платників за ліцензії на право роздрібної реалізації горілчаної продукції та цигарок. Придбання ліцензій на реалізацію та зберігання пального додало бюджету понад 1 мільйон гривень.
Станом на 01.07.2022 року на території області здійснюють діяльність в сфері торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами 2337 суб’єктів господарювання відповідно до 6097 діючих ліцензій. Щодо реалізації та зберігання пального діяльність здійснюють:
- 46 СГ відповідно до 48 діючих ліцензій на право оптової торгівлі;
- 60 СГ відповідно до 214 діючих ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним;
- 698 СГ відповідно до 800 діючих ліцензій на право зберігання пального.
Наявність ліцензії на реалізацію – головна умова для продажу будь-якої підакцизної продукції оптом та у роздріб, - наголошують у Головному управлінні ДПС у Рівненській області. ЇЇ відсутність ставить під сумнів якість пропонованої горілчаної продукції чи тютюнових виробів. А це означає, що без ліцензійна торгівлі спиртним та цигарками може нести загрозу життю і здоров’ю споживачів. Окрім того, без ліцензійна діяльність позбавляє бюджет передбачених законом надходжень.
Споживачам варто перевіряти наявність ліцензії у продавця лікеро-горілчаної продукції, тютюнових виробів та пального з тим, щоб отримати легальний та якісний товар. На кожній одиниці спиртного чи тютюнових виробів обов’язково повинна бути марка акцизного податку встановленого зразка, - звертають увагу у податковій службі.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”