Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про сплату земельного податку членами садівничих товариств

опубліковано 15 вересня 2022 о 10:34

ГУ ДПС у Рівненській області нагадує, що платниками плати за землю є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування.

Землекористувачі – це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які користуються земельними ділянками державної та комунальної власності: на праві постійного користування та на умовах оренди.

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податкового зобов’язання щодо земельного податку в порядку, визначеному нормами Податкового кодексу України.

Нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки. Проте, якщо користувачами (власниками) земельних ділянок є садівничі товариства, то сплата земельного податку проводиться ними на підставі декларації.

Якщо такі земельні ділянки приватизовані громадянами – членами садівничого товариства, із отриманням відповідних правовстановлюючих документів,  то такі громадяни самостійно сплачують земельний податок на підставі отриманого від контролюючого органу повідомлення.

 

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX