Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Платники Рівненщини перерахували до бюджету понад 52 млн грн екологічного податку

опубліковано 18 листопада 2022 о 12:14

Протягом січня – жовтня 2022 року платники Рівненської області, які здійснюють викиди забруднюючих речовин, перерахували до бюджетів 52,2 млн грн, що на 30 відсотків, або на 9,5 млн грн перевищує надходження відповідного періоду минулого року. Майже 38,6 млн грн з цієї суми спрямовано до держаного бюджету, водночас до місцевих бюджетів надійшло майже 13,6 млн грн екологічного податку.

Нагадуємо, що порядок справляння екологічного податку регламентується статтями 240–250 Розділу VIII Податкового кодексу України.

Для екологічного податку визначено базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу.

Платники екоподатку складають податкові декларації за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 17.08.2015 р. № 715, та подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів. Податок сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації:

- за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах – за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об’єктів;

- за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк – за місцем перебування платника на податковому обліку у контролюючих органах.

Також, слід зазначити про обов’язковість складання платниками екоподатку окремого додатка 1 до Декларації, в частині зобов’язань за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення (далі – викиди двоокису вуглецю) за кодом 19011000.