Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Ліси Рівненщини додали бюджетам майже 94 мільйони гривень рентної плати

опубліковано 24 листопада 2022 о 15:26

За підсумками одинадцяти місяців 2022 року на Рівненщині платниками рентної плати за використання лісових ресурсів до зведеного бюджету сплачено 93,8 млн гривень.  Зокрема, лісокористувачі області поповнили місцеву скарбницю на 63, 7 млн грн  та 30,1 млн грн надійшло до державного бюджету. 

Нагадаємо, що згідно зі ст.256 Податкового кодексу України, об’єктом оподаткування рентною платою є не тільки деревина, заготовлена в порядку рубок головного користування, але й деревина, заготовлена під час проведення заходів щодо поліпшення якісного складу лісів, з розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю у зв’язку з будівництвом шляхів, трубопроводів тощо. До цього переліку відносяться і другорядні лісові матеріали, зокрема, заготівля живиці, кори, пнів та інших лісових матеріалів та побічні лісові користування, як заготівля дикорослих плодів, грибів, ягід, лікарських рослин, збирання лісової підстилки та заготівля очерету.

Звертаємо увагу, що рентні платежі, значна частина яких надходить до місцевих бюджетів громад області, мають велике значення для фінансування потреб бюджетної сфери, соціальних програм та спрямовуються на відновлення природних ресурсів. Тож у випадку отримання інформації про факти підприємницької діяльності з порушеннями вимог закону, зокрема у сфері лісозаготівлі, податкова служба в межах компетенції вживає комплекс заходів задля запобігання бюджетним втратам.

 

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Комунікаційна платформа ГУ ДПС у Рівненській області: електронна скринька rv.ikc@tax.gov.ua.