В Головному управлінні ДПС у Рівненській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо заходів контролю за дотриманням роботодавцями трудового законодавства та законодавства щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій суб’єктами господарювання у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
На запитання дозвонювачів відповідала начальник управління податкового аудиту Світлана Сава.
Під час прямої телефонної лінії посадовець надала роз’яснення на питання щодо порядку ведення обліку доходів і витрат суб’єктами спрощеної системи оподаткування, обмеження готівкових розрахунків між суб’єктами господарювання та фізичними особами, порядку реєстрації програмного РРО.
Також посадовець надала роз’яснення щодо порядку проведення розрахункових операцій при здійсненні роздрібної торгівлі платником єдиного податку на території селища. Зокрема, поінформувала, що постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2021 року № 1359, яка набрала чинності з 01 січня 2022 року) затверджений Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.
Пунктом 1 зазначеного Переліку встановлено, що суб’єкти підприємницької діяльності у тому числі фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО та/або ПРРО з використанням РК та КОРО при здійсненні роздрібної торгівлі на території села, селища товарами (крім підакцизних товарів). Разом з тим, пункт 1 Переліку не застосовується за наявності хоча б однієї з таких умов:
така роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;
такими фізичними особами – підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема, через Інтернет;
сільськими, селищними, міськими радами прийнято рішення про обов’язкове застосування на території села РРО та/або ПРРО для форм і умов проведення діяльності, визначених у п. 1 Переліку.
Згідно з п. 2 Постанови № 1336 установлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим, для форм та умов проведення діяльності, зокрема, визначених у: п. 1 Переліку – 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів).
Під час спілкування з платниками податків Світлана Сава звернула увагу на дотримання роботодавцями мінімальних соціальних гарантій працівникам, зауважила що контроль за оформлення трудових відносин з найманими особами податкові органи здійснюють, зокрема, шляхом проведення фактичних перевірок.
Усі дозвонювачі «гарячої лінії» отримали вичерпні відповіді на питання, які їх турбували.