В Головному управлінні ДПС у Рівненській області проведено «гарячу лінію» з питань застосування РРО. На запитання дозвонювачів відповідав начальник відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Андрій Філіпчук.
В ході «гарячої лінії» платники податків запитували, чи зобов’язаний суб’єкт господарювання застосовувати РРО та/або ПРРО у разі реалізації товарів, робіт (послуг), оплата за які здійснюється за допомогою QR-коду. Посадовець роз’яснив, що суб’єкт господарювання (продавець) не зобов’язаний застосовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні РРО у разі реалізації товарів, робіт (послуг), оплата за які здійснюється за допомогою QR-коду, в якому закодовані повні банківські реквізити рахунку у форматі ІВАN такого суб’єкта господарювання.
Водночас, у разі здійснення розрахунків за допомогою QR-коду, в якому закодовані реквізити для оплати, будь-якого іншого електронного платіжного засобу, відмінного від реквізитів рахунку у форматі ІВАN, – застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим.
Також дозвонювачів цікавили питання щодо застосовування суб’єктами господарювання РРО або ПРРО при здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку. Андрій Філіпчук пояснив, що у разі якщо в місці отримання товарів розрахунки проводяться у безготівковій формі, то реєстратор розрахункових операцій або програмний РРО не застосовується, але в місці отримання готівкових коштів суб’єкт господарювання зобов’язаний застосовувати РРО або ПРРО, або проводити розрахунки у безготівковій формі за продані товари через установи банків.
РРО та/або ПРРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) платниками єдиного податку (фізичними особами – підприємцями), які не застосовують РРО та/або ПРРО відповідно до Податкового кодексу України.
Під час заходу платники податків отримали фахові відповіді на всі свої запитання щодо порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.