Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що Податковим кодексом України визначено перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, зокрема:
- за навчання закладам освіти за себе або членів сім’ї першого ступеня споріднення;
- проценти за іпотечним житловим кредитом;
- суму страхових внесків, премій та пенсійних внесків страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, установі банку за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський депозитний рахунок, на пенсійні вклади за себе або членів своєї сім’ї;
- на будівництво (придбання) доступного житла;
- оплату вартості державних послуг, пов’язаних з всиновленням дитини;
- переобладнання транспортного засобу;
- допоміжні репродуктивні технології;
- суми витрат у вигляді орендної плати ( для внутрішньо переміщених осіб);
- суми витрат на лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19;
- суми фактично понесених витрат на придбання акцій, емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті.
Звертаємо увагу, що скористатись правом на податкову знижку за витратами, понесеними у 2022 році, можна до 31 грудня 2023 року.
Більше про декларування доходів громадян – за посиланням:
http://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2023/.