Цього тижня податківці Рівненщини у партнерстві з Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою провели відеоконференцію із циклу «Твоє право» на тему «Податкові послуги на порталі «Дія» та відновлення е-декларування».
Спікерами заходу стали фахівці ГУ ДПС у Рівненській області: Ірина Клинова - начальник управління податкових сервісів та Ангеліна Вдович - головний державний інспектор сектору з питань запобігання та виявлення корупції.
Під час конференції Ірина Клинова проінформувала учасників заходу, що Державна податкова служба тісно співпрацює з Міністерством цифрової трансформації з питань цифровізації послуг для платників. Тож завдяки спільній роботі Мінцифри та ДПС низка податкових сервісів доступна фізичним особам на порталі та у застосунку Дія.
Посадовець звернула увагу, що у розділі «Мої податки» платникам доступні такі сервіси: перегляд реєстраційних та облікових даних платника, даних про банківські рахунки та стану його розрахунків з бюджетом; отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб про виплачені доходи та утримані з них податки; подання декларацій для ФОП — платників єдиного податку 1-3 груп, які: не мають найманих працівників; не є платниками ПДВ; не змінювали групу оподаткування з початку 2021 року; не перебувають у процесі припинення підприємницької діяльності; перегляд раніше поданих декларацій; сплата податків та ЄСВ.
А для бізнесу у Дії доступна низка інших сервісів, які пов’язані з податковими питаннями:
реєстрація ТОВ на підставі модельного статуту та обрання системи оподаткування; подання заяви на резидентство в Дія.City — спеціальному правовому режимі для IT-індустрії; автоматична реєстрація ФОП та обрання загальної чи спрощеної системи оподаткування; подання онлайн-форми заяви на закриття ФОП (підписана заява автоматично надсилається до реєстратора, інформація про закриття надсилається до податкової служби); внесення змін про ФОП (зокрема, щодо громадянства, видів економічної діяльності, контактної інформації фізичної особи-підприємця).
Податківець детально пояснила як отримати конкретні послуги, якими цікавились платники, зокрема, як отримати інформацію про доходи для подальшого заповнення декларації про майновий стан і доходи.
Також учасників конференції проінформували про те, що 12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України від 20 вересня 2023 року №3384-ІХ «Про внесення змін до Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану».
Ангеліна Вдович звернула увагу, що з дня набрання чинності цього Закону здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону України «Про запобігання корупції» (зокрема подання декларацій всіх типів та відповідних повідомлень), відновлюються в повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені Законом України «Про запобігання корупції» (у т.ч. з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою-чотирнадцятою статті 45).
Також податківець акцентувала, що особи, які у 2021-2022 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», і кінцевий строк подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою-чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше (термін 31 січня 2024 року).
В ході заходу фахівці податкової служби надали роз’яснення щодо питань, які найчастіше виникають у платників щодо розглянутої тематики.