Питання заповнення платіжних інструкцій у структурованому форматі реквізиту «Призначення платежу» стало темою чергової вебконференції, що відбулась в Головному управлінні ДПС у Рівненській
Начальник управління економічного аналізу Олена Дімітрук ознайомила платників податків зі змінами у порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення.
Посадовець акцентувала увагу учасників спілкування, що платники під час сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску з 01 липня 2023 року використовують виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу», який включає заповнення тільки двох обов'язкових полів, а саме «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису». Це не стосується платників єдиного рахунку. Разом з тим звернула увагу на особливості заповнення окремих полів платіжної інструкції.
Також податківець наголосила, що нараховані і сплачені суми податків, зборів, єдиного внеску обліковуються в інтегрованих картках платників (ІКП), які відкриваються органами ДПС за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. Для того, щоб сплачена сума вірно відобразилася в ІКП необхідно чітко дотримуватися вимог Порядку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення».
Детальніше - на каналі YouTube https://www.youtube.com/channel/UC3Yx2cJKGz-mt6L7bQ-w7tQ