Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

За користування і оренду земель громади Рівненщини отримали понад 565 мільйонів гривень

опубліковано 17 листопада 2023 о 09:40

За січень – жовтень 2023 року до місцевих бюджетів Рівненщини надійшло 565,6 млн грн плати за землю. Як зазначив в. о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Андрій Троцко, цей показник збільшився на 14,7 млн грн порівняно з надходженнями відповідного періоду 2022 року.

Найбільшу суму земельного податку і орендної плати сплатили суб'єкти господарювання-юридичні особи. З початку року вони перерахували до бюджетів громад 457,8  млн грн, а це – плюс  90,8 млн грн до 2022 року.

Фізичні особи поповнили скарбниці місцевих громад, сплативши 107,7 млн грн цього платежу. Сплачена сума на 49,9 млн грн перевищує показники десяти місяців 2022 року.

Нагадаємо, плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. 

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування земельним податком – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності. 

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.