Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про відновлення відповідальності за порушення, виявленні при проведенні перевірок, та дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО говорили під час «гарячої лінії»

опубліковано 21 листопада 2023 о 09:11

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо новацій податкового законодавства, зокрема в частині часткового зняття обмежень на проведення контролюючими органами документальних перевірок, а також щодо заходів контролю за дотриманням роботодавцями трудового законодавства, законодавства у сфері проведення розрахункових операцій та застосування РРО/ПРРО суб’єктами господарювання.

На запитання додзвонювачів відповідала  начальник управління податкового аудиту Світлана Сава.

В ході телефонного спілкування посадовець звернула увагу платників на відновлення з 1 серпня 2023 року відповідальності за порушення, виявленні при проведенні перевірок відповідно до вимог Закону України від 30 червня 2023 року № 3219 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану»,  а також основні нововведення, які чекають платників з 1 грудня 2023 року. 

Податківець надала роз’яснення щодо особливостей проведення фактичних перевірок. Зокрема, зазначила, що відбір платників до перевірок здійснюється ризикоорієнтовною системою та  пояснила, що відповідно до статті 75 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити в тому числі і фактичні перевірки. При цьому фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами). 

Відповідаючи на запитання щодо можливості платника єдиного податку, який торгує на ринку, не застосовувати реєстратор розрахункових операцій, Світлана Сава пояснила, що починаючи з 01 січня 2022 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахункові операції при продажі товарів на ринку, лише платниками єдиного податку першої групи – фізичними особами – підприємцями. Та звернула увагу, що відповідно до п. 291.4. ст. 291 Податкового кодексу України до платників єдиного податку першої групи належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Також платників цікавили питання проведення фіскальних розрахунків при здійсненні продажу товарів через Інтернет, можливості використання програмного РРО при здійсненні виїзної торгівлі та ряд інших.

Усі додзвонювачі «гарячої лінії» отримали вичерпні відповіді на питання, які їх турбували.