Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Працювати з ПРРО легко та доступно

опубліковано 12 лютого 2024 о 11:21

Фахівцями Головного управлінням ДПС у Рівненській області на постійній основі проводяться тренінги та практикуми для суб’єктів господарювання, які у своїй діяльності використовують або планують використовувати реєстратори розрахункових операцій.

Під час чергового навчання завідувачка сектору організації роботи ЦОП, надання адміністративних послуг та податкових сервісів ГУ ДПС у Рівненській області Галина Крат ознайомила підприємців з перевагами використання безкоштовного програмного РРО від ДПС та надала практичну допомогу у його встановленні на смартфон.

Податківець проінформувала платників, що реєстрація програмних реєстраторів розрахункових операцій здійснюється на підставі заяви про реєстрацію ПРРО за формою № 1-ПРРО (J/F1316602). Така заява подається в електронній формі через Електронний кабінет або засобами телекомунікацій ( з інструкцією щодо заповнення форми № 1-ПРРО через Електронний кабінет можна ознайомитися за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/instruktsii-schodo-zapovnennya-form/). У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації, ПРРО реєструється шляхом присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера фіскального номера ПРРО із внесенням даних до Реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій. Після включення ПРРО до Реєстру такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання. 

Посадовець звернула увагу, що суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати ПРРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України. 

Поряд з цим, Галина Крат проінформувала платників, що ДПС України створено мобільний застосунок «Моя податкова», який можна завантажити на телефони як на платформі Android, так і iOS. «Моя податкова» – це простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби для громадян, а також сплати податків з використанням платіжних систем. 

Учасники тренінгу отримали  кваліфіковані роз’яснення на питання щодо застосування у своїй діяльності ПРРО та практичну допомогу  у його встановленні.