Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про адміністрування ПДВ - під час «гарячої лінії»

опубліковано 10 липня 2024 о 11:01

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області  відбувся  черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з  актуальних питань адміністрування податку на додану вартість. На питання додзвонювачів відповідав начальник відділу адміністрування ПДВ Сергій Войно.

В ході «гарячої лінії» платників податків, зокрема, цікавило питання хто може застосовуватися касовий метод податкового обліку. Сергій Войно зазначив, що касовий метод застосовується платниками податку, які постачають теплову енергію, природний газ (крім скрапленого), надають послуги з транспортування та/або розподілу природного газу, інші житлово-комунальні послуги, перелік яких визначений законом, нараховують плату за абонентське обслуговування, послуги (роботи), вартість яких включається до складу плати за послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій чи послугу з управління багатоквартирним будинком, фізичним особам, бюджетним установам, незареєстрованим як платники податку, а також житлово-експлуатаційним конторам, управителям багатоквартирних будинків, квартирно-експлуатаційним частинам, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, іншим платникам податку, які здійснюють збір коштів від зазначених покупців з метою подальшого їх перерахування продавцям таких товарів (надавачам послуг) у рахунок компенсації їх вартості;  суб’єктами підприємницької діяльності (підрядниками та субпідрядниками) за операціями з виконання підрядних будівельних робіт; платниками податку, які здійснюють операції з першого постачання житла (об’єктів житлової нерухомості), неподільного житлового об’єкта незавершеного будівництва/майбутнього об’єкта житлової нерухомості; платниками податку, які здійснюють постачання, передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, надають послуги із забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії та/або послуги із зменшення навантаження відповідно до Закону України від 13 квітня 2017 року № 2019-VIII «Про ринок електричної енергії», постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702 та товарної підпозиції 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, нараховують плату за абонентське обслуговування (тимчасово, до 01 січня 2026 року).

Також платники запитували, чи можливо виправити помилку, допущену у додатку 7 до податкової декларації з ПДВ?  Податківець зазначив, що  формою додатка 7 не передбачено подання уточнюючого додатка 7, такий додаток може бути поданий з відміткою звітний або звітний новий. Отже, помилку у додатку 7 можливо виправити лише якщо її виявлено до закінчення граничного терміну подання декларації. При цьому платник податку має право подати нову декларацію з відміткою «Звітна нова» та виправленим додатком 7 з відміткою «Звітний новий».

Додзвонювачів також цікавило питання відповідальності за несвоєчасну реєстрацію зведеної податкової накладної, складеної відповідно до умов, визначених п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України. Сергій Войно наголосив, що за несвоєчасну реєстрацію зведеної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, складених після 16.01.2023, штрафи застосовуються у розмірах, встановлених п. 120 прим.1.1 ст. 120 прим. 1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Зокрема, порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації зведеної податкової накладної (згідно з п. 198.5 ст. 198, п. 199.1. ст. 199, п. 201.4 ст. 201 ПКУ) тягне за собою накладення на платника ПДВ штрафу в розмірі 2 відс. обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1020 гривень.

В ході спілкування платники податків отримали фахові відповіді на свої запитання.