В Головному управлінні ДПС у Рівненській області відбувся черговий сеанс «гарячої лінії» щодо адміністрування місцевих податків та рентних платежів. На запитання платників відповідала начальник відділу адміністрування рентної плати, екологічного податку, місцевих податків і зборів з юридичних осіб, розгляду звернень Тетяна Щебря.
Зокрема, під час «гарячої лінії» додзвонювачі цікавилися, чи є платником екологічного податку суб’єкт господарювання, який використовує дизельний генератор під час відсутності електроенергії у період воєнного стану? Тетяна Щебря зазначила, що Законом України від 13 грудня 2022 року № 2836-ХІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України» тимчасово, на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування, для цілей застосування розд. VIII (Екологічний податок) ПКУ, із визначення стаціонарних джерел забруднення виключені електрогенераторні установки, що класифікуються за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД. Таким чином, у власників електрогенераторних установок, що класифікуються за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД, не виникають податкові зобов’язання з екологічного податку.
Також платники запитували, чи є платником рентної плати за спеціальне використання води СГ, який з власної свердловини здійснює забір та використання води в об’ємі до 5 куб. м. на добу (без отримання дозволу на спеціальне водокористування)? Податківець відповіла, що об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання води є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі (п. 255.3 ст. 255 ПКУ). Спеціальне водокористування – це забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів згідно частини першої ст. 48 Водного кодексу України.
Не належать до спеціального водокористування, зокрема забір та/або використання води в об’ємі до 5 кубічних метрів на добу, крім тієї, що використовується для виробництва (входить до складу) напоїв та фасованої питної води (абзац дванадцятий частини третьої ст. 48 ВКУ). Таким чином, суб’єкт господарювання, який здійснює забір (видобуває) з підземного водного простору, у тому числі засобами власної свердловини, обсяги води менше 5 кубічних метрів на добу, не здійснює спеціальне водокористування.
В ході спілкування платники отримали відповідь на усі питання, які їх цікавили.