Згідно з частиною п’ятої статті 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підприємство самостійно затверджує правила документообороту і технологію обробки облікової інформації, додаткову систему рахунків і регістрів аналітичного обліку.
Відповідно до частини третьої статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов’язаних рахунках бухгалтерського обліку. Дані аналітичних рахунків повинні бути тотожні відповідним рахункам синтетичного обліку на кінець останнього дня кожного місяця.
Детальним технічним описом елементів SAF-T UA передбачено, що підрозділ «Таблиця аналітичних рахунків» (AnalysisTypeTable) розділу «Довідники» (MasterFiles) містить інформацію щодо типів та видів аналітики (аналітичних рахунків) та використовується для аналітичного обліку операцій. Приклад: місце зберігання, проєкт, відділ, постачальник, співробітники, види витрат тощо.
Отже, доцільно в підрозділі «Таблиця аналітичних рахунків» (AnalysisTypeTable) зазначати дані таблиць «Cost Center Master Data», «Project definition» тощо (SAP), які використовуються для подальшої деталізації інформації про операції.
Більше актуальних запитань–відповідей щодо формування стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA) – на вебпорталі ДПС за посиланням https://tax.gov.ua/diyalnist-/natsionalna-strategiya-dohodiv/831278.html.