Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» провели податківці Рівненщини

опубліковано 14 листопада 2024 о 10:59

У Головному управлінні ДПС у Рівненській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», під час якого обговорили податкові новації та актуальні питання оподаткування доходів фізичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

На питання платників відповідала в.о. начальника управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Рівненській області Віта Іванчик.  

Зокрема, в ході «гарячої лінії» додзвонювачі цікавились, чи необхідно платникам податків щорічно подавати заяву про застосування податкової соціальної пільги? Податківець зазначила, що  згідно із п.п. 169.2.2 п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги.

Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право. Роботодавець відображає у податковій звітності всі випадки застосування або незастосування податкової соціальної пільги згідно з отриманими від платників податку заявами про застосування пільги, а також заявами про відмову від такої пільги. Тож, враховуючи вищевикладене, нормами ПКУ не передбачено щорічне подання заяви про застосування пільги.

При цьому посадовець звернула увагу, якщо у платника податків виникає право на застосування податкової соціальної пільги з інших підстав ніж тих, які були зазначені у попередній заяві, то такий платник повинен надати нову заяву з відповідними підтверджуючими документами.

Також платників цікавило питання чи включається до доходу ФОП на загальній системі оподаткування сума отриманої безповоротної фінансової допомоги?  Віта Іванчик пояснила, що сума безповоротної фінансової допомоги, надана фізичній особі включається до складу оподатковуваного доходу як дохід у вигляді додаткового блага.

Оскільки надана безповоротна фінансова допомога не є результатом від здійснення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, що проводиться у порядку та за правилами передбаченими законодавством для такої категорії осіб, то така сума допомоги оподатковується за нормами, встановленими ПКУ для оподаткування доходів фізичних осіб, як додаткове благо. Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок за ставкою, визначеною у ст. 167 ПКУ.

Таким чином, сума отриманої безповоротної фінансової допомоги включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку – фізичної особи та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Спілкуючись з додзвонювачами «гарячої лінії», Віта Іванчик проінформувала про особливості податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків  з високим рівнем дотримання податкового законодавства, роз’яснила хто може бути включений до Переліку платників податків  з високим рівнем дотримання податкового законодавства, які переваги дає включення до такого Переліку та звернула увагу на запровадження комплаєнс – підтримки платників, включених до Переліку.

Під час спілкування посадовець також порекомендувала платникам для спрощення взаємодії з податковою службою використовувати електронні сервіси ДПС.