Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Питання адміністрування ПДВ обговорили в ході «гарячої лінії»

опубліковано 18 листопада 2024 о 09:59

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області  відбувся  сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо особливостей складання податкової декларації з податку на додану вартість (з врахуванням новацій у законодавстві) та запровадження системи управління податковими ризиками у Державній податковій службі України.

На питання додзвонювачів відповідав начальник відділу адміністрування ПДВ Сергій Войно.

В ході «гарячої лінії» платників податків, зокрема, цікавило питання щодо подання декларації з ПДВ за оновленою формою. Податківець проінформував, що відповідно до положень п. 46.6 Податкового кодексу України нові форми декларацій (розрахунків) застосовуються для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення.

Таким чином, застосування форм, викладених наказом  Мінфіну від 09.08.2024 №400 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» у новій редакції, починається з 01 листопада 2024 року – для податкової декларації з податку на додану вартість,  яка подається починаючи зі звітного (податкового) періоду за жовтень 2024 року. 

Платники  також запитували: чи підлягає обов’язковому заповненню у податковій накладній, складеній за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, інформація щодо дати та номеру договору (контракту)? Сергій Войно зазначив, що  правила складання податкової накладної (у тому числі заповнення її обов’язкових реквізитів) регулюються ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та регламентуються Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307.  Відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін.   Перелік обов’язкових реквізитів, які зазначаються у податковій накладній, визначено у пп. «а» - «л» п. 201.1 ст. 201 ПКУ. Тому, у разі складання платником податку податкової накладної за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, у податковій накладній зазначаються, зокрема, дата та номер договору (контракту), а також відповідна відмітка про форвардний контракт, якщо вивезення товарів за межі митної території України здійснюється на підставі форвардного контракту (п.п. «л» п. 201.1 ст. 201 ПКУ).

Також додзвонювачів цікавила інформація щодо включення суб’єктів господарювання до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, а саме:  яким вимогам мають відповідати усі категорії платників. Відповідаючи на запитання, податківець зазначив, що спільними вимогами до всіх категорій є:

  • відсутність порушень строків подання звітності;
  • відсутність рішення про включення до ризикових платників ПДВ:
  • відсутність заборгованості зі сплати податків та єсв;
  • відсутність порушень граничних строків розрахунків за експортно-імпортними операціями протягом останніх 12 місяців;
  • відсутність санкцій до платника податків та/ або його засновників (учасників), кінцевих бенефіціарних власників;
  • відсутність процедур банкрутства або припинення діяльності;
  • відсутність громадянства держави, що здійснює збройну агресію проти україни, у платника податків та/або його засновників (учасників), кінцевих бенефіціарних власників;
  • відсутність змін щодо основного виду економічної діяльності протягом останніх 12 місяців.

Він також зазначив, платник може перевірити відповідність критеріям залежно від обраної системи оподаткування за посиланням https://tpd.tax.gov.ua.