Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Проведено вебконференцію з питань погашення податкового боргу

опубліковано 18 листопада 2024 о 14:32

Про важливість своєчасної сплати податків і зборів до бюджетів усіх рівнів та які негативні наслідки має наявність у платника податкового боргу нещодавно говорили під час вебконференції, проведеної в Головному управлінні ДПС у Рівненській області.

Заступник начальника управління по роботі з податковим боргом Мирослава Клим нагадала учасникам заходу, що відповідно до підпункту 14.1.175 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному Кодексом. Наявність податкового боргу є підставою для внесення майна боржника у податкову заставу відповідно до статей 88, 89 Кодексу та реєстрації її у відповідному державному реєстрі обтяжень рухомого та нерухомого майна.

Посадовець проінформувала, що відповідно до пункту 59.1 Кодексу, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Та звернула увагу, що податкова вимога не надсилається, якщо сума податкового боргу менша 3060 гривень, а джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків, власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів, робіт або послуг, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані, як позика, та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених Кодексом, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Також посадовець детально зупинилась на заходах, які вживаються податковою службою відносно боржників, та на наслідках заборгованості з єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування.

Мирослава Клим зауважила, якщо єдиний внесок не буде сплачено, то бракуватиме коштів для належних виплат і  громадяни будуть  позбавлені соціального захисту. При цьому роботодавці мають пам’ятати, що єдиний внесок підлягає обов’язковій сплаті, незалежно від фінансового стану платника.

Крім того, фахівець податкової служби проінформувала учасників вебконференції про запровадження особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства відповідно до норм Закону України від 18 червня 2024 року № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства».

Зокрема, звернула увагу, що суб’єкти господарювання, включені до  Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану.

Для того, щоб користуватись такими перевагами, платники мають відповідати низці критеріїв, серед яких, зокрема: відсутність порушень строків подання звітності, відсутність заборгованості зі сплати податків та ЄСВ, відсутність санкцій до платника податків та/ або його засновників (учасників), кінцевих бенефіціарних власників, відсутність процедур банкрутства або припинення діяльності та ряд інших.

За результатами заходу платники отримали відповіді на питання, які їх турбували, зокрема як правильно заповнити заяву для отримання довідки про відсутність заборгованості, як  отримати Витяг щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами, користуючись електронними сервісами ДПС, та як правильно заповнити реквізити платіжної інструкції на перерахування заборгованих сум.