В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нещодавно відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань використання єдиного рахунку платниками податків, порядку заповнення платіжних інструкцій у структурованому форматі реквізиту «Призначення платежу» та можливості подання заяв про бажання отримувати документи через Електронний кабінет.
На питання платників податків відповідала начальник управління економічного аналізу Олена Дімітрук.
Зокрема, додзвонювачі «гарячої лінії» запитували яким чином заповнюються поля у реквізитах «Призначення платежу» та «Отримувач» платіжної інструкції на сплату податків та зборів (крім єдиного внеску) на бюджетні рахунки. Податківець проінформувала, що у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнюються такі поля:
«Код виду сплати» – зазначається код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, які використовуються платниками, який є додатком 1 до Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення;«Додаткова інформація запису» – зазначається інформація щодо переказу коштів у довільній формі.
У реквізиті «Отримувач» зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, території та код бюджетної класифікації.
Серед іншого, платники цікавились к заповнюються реквізити «Призначення платежу» та «Отримувач» платіжної інструкції для зарахування коштів на єдиний рахунок? Олена Дімітрук нагадала, що до обов’язкових реквізитів платіжної інструкції належать, зокрема: найменування отримувача; код отримувача; рахунок отримувача; призначення платежу.
При перерахуванні коштів на єдиний рахунок отримувачем є Державна податкова служба України, на ім’я якої в Державній казначейської служби України відкрито єдиний рахунок.
У разі якщо платник не бажає визначати напрям/напрями перерахування коштів у реквізиті «Призначення платежу» заповнюється поле «Додаткова інформація запису», в якому зазначається інформація щодо переказу коштів у довільній формі. У разі якщо платник визначає напрям/напрями перерахування коштів заповнюються такі поля реквізиту «Призначення платежу»:
«Номер рахунку» – зазначається номер бюджетного/небюджетного рахунку;
«Сума податку» – зазначається сума, яка буде зарахована на бюджетний/небюджетний рахунок;
«Інформація про податкове повідомлення (рішення)» – зазначається номер податкового повідомлення-рішення/рішення/вимоги та/або рішення щодо єдиного внеску (у разі якщо кошти сплачуються на підставі таких документів);
«Додаткова інформація запису» – зазначається інформація щодо переказу коштів у довільній формі.
Також платників цікавили питання щодо відкриття та переваг використання єдиного рахунку, яким чином можна повернути з бюджету помилково сплачені суми грошового зобов’язання і чи можна подати заяву про таке повернення в електронному вигляді та ряд інших питань.