У Головному управлінні ДПС у Рівненській області відбулась тематична «гаряча лінія», присвячена актуальним питанням обліку платежів, заповнення платіжних інструкцій, використання єдиного рахунку та електронної взаємодії з податковими органами. На запитання платників податків відповідала начальник відділу обліку платежів та зведеної звітності Наталія Яворська.
Під час консультаційної сесії Наталія Яворська детально роз’яснила, яким чином слід заповнювати реквізити платіжних інструкцій при перерахуванні коштів до бюджетів. Зокрема, у реквізиті «Призначення платежу» мають бути зазначені такі поля: «Код виду сплати» – зазначається код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, які використовуються платниками, який є додатком 1 до Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення; «Додаткова інформація запису» – зазначається інформація щодо переказу коштів у довільній формі. У реквізиті «Отримувач» зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, території та код бюджетної класифікації.
Окрему увагу під час «гарячої лінії» було приділено питанню єдиного рахунку. Наталія Яворська пояснила, що повідомлення про використання або відмову від використання єдиного рахунку подається платниками у електронному вигляді за формою J/F1307001 через Електронний кабінет платника податків.
Щодо порядку зарахування коштів на єдиний рахунок та їх подальшого перерахування, фахівець зазначила, що платник заповнює платіжну інструкцію згідно з Інструкцією про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженою постановою Правління НБУ від 29 липня 2022 року № 163.
Формування реєстрів платежів з єдиного рахунка здійснюється ДПС у відповідності до норм Податкового кодексу України: підпункти 35¹.5, 35¹.7 статті 35¹, з урахуванням черговості сплати, визначеної пунктом 35¹.6, а також пунктами 89.7 статті 89 та 131.2 статті 131 ПКУ. Такий зведений реєстр платежів є підставою для Казначейства перерахувати відповідні кошти отримувачам.
Наприкінці сесії було також акцентовано увагу на можливості подавати заяви про бажання отримувати документи через Електронний кабінет, що значно спрощує документообіг та сприяє оперативній комунікації між платниками та органами ДПС.
Захід викликав зацікавлення серед платників, а надані роз’яснення сприяли кращому розумінню новацій у сфері обліку платежів та податкового адміністрування.