Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Погашення податкового боргу: що цікавило платників під час «гарячої лінії»

опубліковано 21 травня 2025 о 08:53

У Головному управлінні ДПС у Рівненській області відбулася телефонна «гаряча лінія» на тему погашення податкового боргу, своєчасної сплати єдиного внеску та наслідків їх несплати.

На численні запитання платників податків відповідав начальник управління по роботі з податковим боргом Михайло Калитюк.

Додзвонювачів, зокрема, цікавили питання: який порядок погашення податкового боргу, які строки та наслідки несплати податкових зобов’язань та ЄСВ, порядок отримання довідки про відсутність заборгованості, умови надсилання податкової вимоги та джерела погашення податкового боргу за рішенням органу стягнення.

Михайло Калитюк звернув увагу платників, що для отримання довідки про відсутність заборгованості необхідно подати заяву за встановленою формою (можна завантажити за посиланням: (Форма заяви). У заяві обов’язково потрібно зазначити: посилання на нормативно-правовий акт, яким передбачена необхідність отримання довідки, найменування суб’єкта (організації чи установи), до якого довідку буде подано. Податківець зауважив, що строк розгляду заяви - 5 робочих днів (не враховуючи день подання); строк дії довідки - 10 календарних днів; послуга надається безоплатно.

Також було проінформовано платників, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після завершення граничного строку сплати грошового зобов’язання. У ній обов’язково мають бути вказані: факт виникнення податкового боргу; права податкової застави; сума боргу, що підлягає погашенню; зобов’язання платника щодо сплати боргу; наслідки несплати, включно з можливістю опису активів; можливі дата і час проведення публічних торгів з реалізації майна.

Окрему увагу було приділено питанню: що є джерелами погашення податкового боргу за рішенням органу стягнення. Михайло Калитюк роз’яснив, що джерелами погашення податкового боргу платника податків може бути будь-яке його майно, з урахуванням обмежень, встановлених Податковим кодексом України та іншими законодавчими актами. Це майно може стати предметом податкової застави і бути реалізованим у рамках примусового стягнення заборгованості.

За результатами спілкування кожен додзвонювач “гарячої лінії” отримав грунтовні роз’яснення від фахівця податкової служби.

У Головному управлінні ДПС в області закликають платників бути відповідальними, своєчасно виконувати свої податкові обов’язки та не накопичувати борги, що можуть спричинити юридичні та фінансові наслідки.