Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про комплаєнс у податковій сфері

опубліковано 07 липня 2025 о 10:16

Реалізації експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) - один з ключових напрямів реформування ДПС.

Метою реалізації цього експериментального проєкту є впровадження в організацію та діяльність ДПС міжнародних підходів до управління, які грунтуються на управлінні податковими ризиками, щодо підвищення рівня дотримання платниками податків своїх податкових обов’язків.

Цей проєкт ­– складова реалізації Національної стратегії доходів до 2030 року та відбуватиметься відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України від 25 липня 2024 року № 854 протягом двох років.

Відповідно до п. 7 розділу «Загальні питання» Порядку реалізації експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі, затвердженому Постановою № 854:  

  • ► комплаєнс у податковій сфері – комплекс заходів, які здійснюються податковим органом в межах реалізації експериментального проекту з метою сприяння добровільному дотриманню платниками податків вимог податкового законодавства, іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи, за наявності підстав, у межах та спосіб, що визначені таким законодавством, шляхом управління податковими ризиками; 
  • ► оцінювання податкового ризику – безпосередній процес оцінювання впливу податкового ризику платника податків на виконання обов’язків платника податків, зокрема його розрахунки з бюджетом.
  •  

Управління комплаєнс-ризиками охоплює  базові  / основні обов’язки  платника податків, визначені Податковим кодексом України:

  • - реєстрації платником податку; 
  • - подання звітності; 
  • - повне декларування;
  • - своєчасна сплата належних бюджету платежів.
  •  

Завдання – здійснити аналіз, визначити найбільші ризики, зʼясувати їх причину та спрямувати роботу ДПС для досягнення максимального ефекту в умовах обмежених трудових ресурсів, забезпечити однаковий, справедливий і неупереджений підхід до всіх платників.

Реалізація експериментального проекту забезпечить систематизацію та впорядкування діяльності податкових органів з управління комплаєнс-ризиками.