Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Надходження земельного податку зростають: бюджети громад Рівненщини отримали понад 402 млн грн

опубліковано 21 липня 2025 о 11:37

У першому півріччі 2025 року місцеві бюджети Рівненської області суттєво зміцнилися завдяки стабільному надходженню плати за землю. За даними Головного управління ДПС у Рівненській області, протягом січня–червня місцеві громади отримали 402,5 млн гривень, що на 63 млн грн або 18,6 % більше, ніж за аналогічний період 2024 року. Торік ця сума становила 339,5 млн гривень.

Найбільшу частку податкових надходжень традиційно забезпечують юридичні особи. Протягом шести місяців вони перерахували до місцевих бюджетів 340,0 млн грн, що на 13,0 млн грн перевищує показники січня–червня минулого року. Така динаміка свідчить про відповідальну позицію бізнесу у справі фінансування розвитку територіальних громад.

Водночас,  фізичні особи – власники та користувачі землі у першому півріччі сплатили 62,5 млн грн земельного податку та орендної плати – це на 1,8 млн грн більше, ніж за той самий період 2024 року.

Нагадаємо, плата за землю є обов’язковим податковим платежем у складі податку на майно. Вона включає: земельний податок; орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Згідно з Податковим кодексом України, сплата здійснюється з моменту державної реєстрації права власності або користування земельною ділянкою. Якщо ж таке право припиняється, то платіж нараховується за фактичний період володіння чи користування у межах поточного року.

Детальніше про особливості нарахування плати за землю в умовах воєнного стану можна дізнатися на вебпорталі ДПС за посиланням:
https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/878684.html

Зростання надходжень від земельного податку – це не лише свідчення прозорості та дисципліни платників, а й потужний ресурс для сталого розвитку громад, адже ці кошти безпосередньо використовуються на освітні, соціальні та інфраструктурні потреби кожної території.