Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Коли платники податків отримують податкову вимогу розповіли у КП ТРК «Полісся»

опубліковано 09 лютого 2024 о 14:01

Днями в КП ТРК «Полісся» відбувся черговий брифінг за участі головного державного інспектора відділу інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Рівненській області  Оксани Федорович та директора  КП ТРК «Полісся» Марії Кошин під час якого посадовці обговорили коли контролюючий орган надсилає платнику податків податкову вимогу.

Під час заходу податківець розповіла, що контролюючий орган надсилає податкову вимогу разом із детальним розрахунком суми податкового боргу не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання. Така вимога має містити відомості про факт виникнення податкового боргу та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Оксана Федорович зауважила, що податкова вимога надсилається також платникам, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов’язань у встановлені ПКУ строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі виникнення у платника податків податкового боргу, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Також звернула увагу, що податковий орган не надсилає/не вручає податкову вимогу та не застосовує заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060,0 грн.). Несплата наявних боргів та створення нових може призвести до збільшення загальної суми заборгованості понад 3060 гривень, що вже передбачатиме застосування заходів примусового стягнення.

Разом з тим податківець детально поінформувала як перевірити платникам податків наявність податкового боргу через Електронний кабінет. Принагідно наголосила, що з метою уникнення негативних наслідків та прикрих випадків платники мають виконувати податковий обов’язок та сплачувати податки вчасно і в повному обсязі.

 

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»