Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У КП ТРК «Полісся» відбувся черговий брифінг

опубліковано 25 жовтня 2024 о 14:22

Днями в КП ТРК «Полісся» відбувся черговий брифінг за участі головного державного інспектора відділу інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Рівненській області  Оксани Федорович та редактора  КП ТРК «Полісся» Віри Шашук, під час якого посадовці говорили про порядок отримання реєстраційного номеру облікової картки платника податків та наслідки відмови від нього.

В ході спілкування податківець зазначила, що реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) (раніше індивідуальний податковий номер) - це цифровий код, необхідний кожному платнику податків для обліку в податкових органах. Протягом усього життя, РНОКПП не змінюється (крім випадків пов'язаних з релігійними переконаннями). Після смерті платника податків РНОКПП втрачає актуальність і не може бути присвоєний комусь іншому. Дані, пов'язані з номером, зберігаються в архіві 75 років.

Фахівець податкової служби відмітила, що  з одного боку, реєстраційний номер полегшує діяльність податкової служби, з іншого боку, він корисний і самим громадянам. Крім податкової системи, РНОКПП супроводжує людину в багатьох сферах діяльності, які передбачають соціальні, економічні та трудові відносини.

Вона зауважила, що громадянин можете відмовитися від РНОКПП  через релігійні переконання. Замість реєстраційного номеру, для ідентифікації, буде використовуватися окремий реєстр, куди будуть внесені серія та номер паспорта. При цьому треба розуміти, що таке рішення створить зайві клопоти, пов'язані з оформленням додаткових довідок, і проблеми, пов'язані з роботою деяких органів. Якщо після відмови у громадянина релігійні переконання зміняться, то він завжди зможете отримати реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Податківець також детально розповіла:  які документи використовуються для реєстрації фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр); як здійснюється реєстрація малолітніх дітей у Державному реєстрі; про можливість здійснення реєстрації фізичної особи у Державному реєстрі на підставі облікової картки №1ДР, поданої в електронній формі засобами Електронного кабінету або засобами Порталу Дія.

Принагідно  Оксана Федорович нагадала про офіційні сторінки Державної податкової служби України у соціальній мережі Facebook та Youtube-каналі, де можна переглянути актуальні роз’яснення податкових новацій, а також інфографіки та коментарі керівництва та фахівців служби.