Головне управління ДПС
у Рівненській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Наявність податкового боргу має негативні наслідки для платника Податків

опубліковано 25 листопада 2021 о 10:32

Фахівці Дубенського відділу по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Рівненській області інформують, що податковий борг перед бюджетами всіх рівнів негативно впливає не тільки на імідж платника податків, а й на стабільність фінансування програм соціально - економічного розвитку.

Сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений Податковим кодексом України (далі - ПКУ) строк, та нарахованої, але не погашеної пені є податковим боргом (п.п. 14.1.175 ПКУ).

Згідно з вимогами ст. 59 ПКУ податкова вимога надсилається тільки на(на сьогодні - це 3060 гривень).

Якщо сума податкового боргу за усіма податками і зборами платника, не перевищує 3060 гривень, податкова вимога не формується, податкова застава не застосовується, та подальші заходи, спрямовані на стягнення такого податкового боргу, не здійснюються.

Але платникам не слід ігнорувати наявність боргу до 3060 гривень. Незважаючи на те, що заходи стягнення, передбачені Податковим кодексом України, не застосовуються до таких сум, вони перебувають в статусі податкового боргу.

Наявність податкового боргу, в т.ч. і до 3060 грн має для платників негативні наслідки:

неможливість отримати довідки про відсутність заборгованості для участі в тендерах, отриманні банківського кредиту, тощо; неможливість перебування на спрощеній системі оподаткування; інформація про наявність боргу доступна на сайті ДПС для бізнес-партнерів.

Крім того, Податковим кодексом України передбачено нарахування пені та штрафних санкцій за несвоєчасну сплату незалежно від сум податкового боргу.

Отже, шановні платники, слідкуйте за нарахуванням та сплатою своїх податкових зобов'язань, вчасно звіряйтеся, не нарощуйте борги та своєчасно сплачуйте нараховані суми.

Звірка розрахунків з бюджетом проводиться через Електронний кабінет ДПС або на сайті органів ДПС у розділі «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера».

  

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»