Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

«Гаряча лінія» в м. Дубно щодо оподаткування юридичних осіб

опубліковано 22 листопада 2022 о 16:59

На запитання платників податків Дубенщини під час «гарячої» телефонної лінії нещодавно відповідала начальник Дубенського відділу податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДПС у Рівненській області Ніна Бакулевич.

 

Надаємо відповіді на актуальні питання, що надійшли від платників податків.

 

Як діяти у разі зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН?

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (п. 4 Порядку № 520 від 12.12.2019).

Чи існує обмеження програмного забезпечення по кількості рядків у таблиці даних платника податку?

В електронній формі J/F13123 «Таблиця данних платника ПДВ» передбачено обмеження у 99 рядків, але обмежень щодо кількості Таблиць, які платник може подати до ДПС в одному періоді, не має.

 

Чи можна оскаржити рішення комісії щодо неврахування таблиці даних платника податку?

У випадку неврахування таблиці даних платника ПДВ платник має право подати її повторно.
Відповідно до пункту 56.1 статті 56 Податкового Кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку. 
Наразі ДПС здійснюються всі відповідні заходи по забезпеченню, у найкоротші строки, можливості виконання судових рішень щодо врахування таблиці платника ПДВ з урахуванням вимог діючого законодавства. Про реалізацію зазначених змін платників податків буде проінформовано на офіційному порталі ДПС.

 

Чи коригуються податкові зобов’язання покупця у разі повернення товару покупцем – платником ЄП за ставкою 2 відс. доходу, якщо його відвантаження здійснювалось до моменту переходу на спрощену систему оподаткування або навпаки (відвантаження здійснювалось платнику ЄП за ставкою 2 відс. доходу, а повернення – платником ПДВ на загальній системі оподаткування)?

Якщо після постачання товарів платнику ПДВ здійснюється повернення таких товарів вже особою, яка перейшла на спрощену систему оподаткування, особливості якої визначено п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), то за такою операцією на момент повернення товарів ні податкові зобов’язання постачальника, ні податковий кредит покупця не коригується.

Якщо відвантаження товарів здійснювалось особі, яка застосовувала спрощену систему оподаткування, особливості якої визначено п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, а повертається такий товар платником ПДВ після завершення її використання, то за такою операцією податковий кредит не коригується, оскільки він не формувався покупцем, а податкові зобов’язання постачальника можуть бути відкориговані після повернення коштів за отриманий товар.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX