Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Дубенські податківці роз’яснюють платникам особливості реєстрації РРО та ПРРО

опубліковано 10 липня 2024 о 10:57

У Центрі обслуговування платників Дубенської ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області суб’єкти господарювання постійно отримують інформаційну  та практичну допомогу щодо реєстрації та використання класичних реєстраторів розрахункових операцій та програмних РРО.

Під час чергової зустрічі з платниками начальник ДПІ Світлана Цимбалюк нагадала, що ФОП – платники єдиного податку 2, 3 та 4 груп, незалежно від виду діяльності та обсягу доходу, зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій. Крім того, ФОП – платники єдиного податку, що здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, а також платники єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ, зобов’язані вести облік товарних запасів. 

Посадовець звернула увагу підприємців, що у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, застосовуються фінансові санкції.

Особливу увагу під час зустрічі фахівець приділила перевагам програмного РРО, розробленого ДПС України, використання якого має безліч переваг перед класичними РРО, а саме: вільний вибір для суб’єкта господарювання; відсутність посередників (екваєра, ЦСО); відсутність експертизи для комерційних ПРРО; пристосованість для будь-якого пристрою, що підтримує операційну систему Windows, Android; іOS; WEB-ВЕРСІЯ; реєстрація в режимі онлайн в контролюючому органі; виключно електронний документообіг; безкоштовність програмного забезпечення (програмне рішення ДПС).

Світлана Цимбалюк роз’яснила, що перехід від застосування РРО до застосування ПРРО або навпаки здійснюється через процедуру скасування реєстрації та реєстрацію відповідного РРО чи ПРРО. Так, реєстрація ПРРО проводиться на підставі заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО.

Зареєструвати ПРРО можна скориставшись безкоштовним програмним рішенням, яке розміщено на веб-сайті ДПС України у банері «Програмні РРО» за посиланням:https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.

Також учасники заходу отримали роз’яснення на питання, які їх цікавили, та практичну допомогу у встановленні безкоштовного ПРРО від податкової служби. 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX