Днями в Острозькій ОТГ відбулась робоча зустріч за участі першого заступника голови ТГ Михайла Кирийчука, начальника фінансового управління Інни Кокошко, начальника відділу землекористування Ірини Гордєєвої, а також начальника Острозької ДПІ В’ячеслава Штейбарта.
У ході зустрічі посадовці опрацювали основні напрямки роботи щодо використання суб'єктами господарювання земельних ділянок без правовстановлюючих документів на землю, своєчасного проведення нормативно-грошової оцінки земель. Також учасники зустрічі вели мову щодо організації проведення інвентаризації майна та активів, здійснення заходів з погашення податкового боргу по місцевих податках і зборах тощо.
Зокрема, говорили про особливості нарахування та сплати мінімального податкового зобов’язання, земельного податку та податку на нерухоме майно, а також обговорили питання щодо направлення громадянам податкових повідомлень – рішень по нарахованих майнових податках та МПЗ.
В ході засідання В’ячеслав Штейбарт докладно поінформував про особливості нарахування у 2024 році податку на нерухоме майно, земельного податку, орендної плати з фізичних осіб та мінімального податкового зобов’язання. Посадовець звернув увагу, що представникам територіальної громади необхідно переглянути діючі договори оренди, провести інвентаризацію обліку земель, сформувати уточнені бази даних платників плати за землю. А також наголосив, що лише за умови своєчасного отримання інформації від органів місцевої влади про зміни об’єктів і суб’єктів оподаткування та своєчасної реєстрації договорів оренди місцеві бюджети отримуватимуть належні надходження.
Керівник ДПІ звернув увагу на те, що податкові повідомлення-рішення щодо нарахування майнових податків можна переглянути з використанням електронного сервісу ДПС в приватній частині «Електронного кабінету платника» або скориставшись мобільним застосунком «Моя податкова».
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»