Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Декларування доходів громадян, отриманих у 2024 році, та переваги використання електронних сервісів ДПС

опубліковано 11 лютого 2025 о 11:55

Нещодавно у Рокитнівському Центрі обслуговування платників Сарненської ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Декларування доходів громадян, отриманих у 2024 році та переваги використання електронних сервісів ДПС». На запитання платників податків відповідала заступник начальника ДПІ Ніна Ковалевич.

В ході спілкування фахівець податкової служби роз’яснила, що  подавати декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за минулий рік та сплачувати відповідні податки і збори – конституційний обов’язок громадян та їх особиста підтримка держави, її фінансової безпеки та обороноздатності.

Посадовець також поінформувала, що  до випадків, за яких платники податку – фізичні особи зобов’язані самостійно обчислити суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору, що підлягають сплаті до бюджету за результатами звітного податкового року шляхом подання до податкового органу податкової декларації, встановлених розділом IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс), відносяться: окремі види оподатковуваних доходів (прибутків), що не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування; доходи, що отримуються від особи, яка не є податковим агентом; іноземні доходи; доходи від підприємницької діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування; доходи від здійснення незалежної професійної діяльності; та в інших випадках передбачених Кодексом.

Додзвонювачі дізналися, що податкову декларацію також зобов’язані подати  платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду, а також іноземці, які за результатами звітного року набули статус резидента України, які мають відобразити у податковій декларації доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи.

Фахівець податкової служби також роз’яснила: в яких випадках податкова декларація не подається; у яких випадках громадяни мають право подати податкову декларацію для використання свого права на податкову знижку; який алгоритм подання податкової декларації через електронні сервіси ДПС, мобільний застосунок «Моя податкова».

Кожному платнику податків, який зателефонував на «гарячу лінію», було надано повну та вичерпну відповідь.