Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Підприємці отримали практичну допомогу у реєстрації ПРРО

опубліковано 18 вересня 2023 о 12:25

У Державній податковій інспекції м.Рівне податківці щодня проводять навчальні тренінги, під час яких інформують платників про податкові новації, роз’яснюють актуальні питання податкового законодавства та надають платникам практичну допомогу  щодо використання електронних сервісів ДПС.

У ході чергового навчання старший державний інспектор Ольга Червона поінформувала відвідувачів ЦОП, що суб’єкти господарювання, на яких поширюється дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», для здійснення розрахункових операцій в готівковій та/або безготівковій формі зобов’язані зареєструвати РРО або ПРРО в контролюючих органах.

Вона наголосила, що фізичні особи – підприємці застосовують РРО/ПРРО відповідно до вимог цього Закону, але  ФОП – платники єдиного податку першої групи РРО/ПРРО не застосовують. При цьому суб’єкт господарювання обирає самостійно – РРО чи ПРРО він буде застосовувати для проведення розрахункових операцій.

Посадовець роз’яснила, що процедури реєстрації РРО/ПРРО врегульовані відповідними порядками, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій». Ці процедури максимально спрощені, враховують специфіку роботи РРО та ПРРО і здійснюються за заявницьким принципом.

Ольга Червона зазначила, що подати до контролюючого органу заяву для реєстрації РРО можна в електронній або паперовій формі, для реєстрації ПРРО – виключно в електронній формі. Обробка поданих заяв здійснюється автоматично засобами інформаційно-комунікаційної системи ДПС. Про результат обробки заяви, реєстрацію РРО/ПРРО суб’єкту господарювання повідомляється у Електронному кабінеті.

Податківець акцентувала увагу платників на тому, що ДПС запропоновано бізнесу безоплатне програмне рішення (ПРРО), що призначене для реєстрації розрахункових операцій та пристосоване для операційних систем Android, iOS, Windows, Web. Це програмне рішення розміщено у відкритому доступі на відповідних цифрових платформах (завантажити можна тут). 

Наприкінці тренінгу підприємці отримали практичну допомогу у реєстрації ПРРО.